Czy wiesz, że aż 97% spraw frankowych wygrywają kredytobiorcy? Jeśli chcesz uwolnić się od kredytu, a nawet otrzymać dodatkowe pieniądze (m.in. ze zwrotu odsetek), nie czekaj. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Radca prawny Małgorzata Michałowska-Maksimczyk wspólnie z Radcą Prawnym Aleksandrą Sienkiewicz prowadzi sprawy dotyczące ustalenia nieważności umów kredytowych w walucie obcej w Gorzowie Wielkopolskim. Usługa jest skierowana do każdej osoby, która zawarła umowę o kredyt w obcej walucie, m.in. we frankach szwajcarskich (CHF).

Kiedy umowa o kredyt walutowy jest nieważna?

Wielu klientów zgłaszających się do naszej Kancelarii w Gorzowie Wielkopolskim pyta, kiedy można unieważnić umowę o kredyt walutowy (np. umowę frankową).

Otóż często istnieją ku temu przesłanki wynikające bezpośrednio z treści tego dokumentu. Analizując umowy frankowe, znajdujemy postanowienia niezgodne z ogólnie pojętym interesem i dobrem ekonomicznym klienta (tzw. klauzule abuzywne). Jeśli nie wiesz, czy Twoja umowa zawiera takie błędy lub niedociągnięcia – zgłoś się do nas. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę.

Kredyty frankowe: niedozwolone klauzule w umowie z bankiem

Kwestia niedozwolonych postanowień umownych została uregulowana w art. 3851 k.c., wprowadzonym do polskiego systemu prawnego w wyniku uwzględnienia postanowień dyrektywy 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich (Dz. U. WE L 95 z 21.04.1993). Art. 3851§1 k.c., stanowi, że: Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny.

Dlatego jeżeli:

  • w Twoim przypadku nie występowały negocjacje dotyczące treści umowy kredytu,
  • Twój kredyt ma charakter konsumencki,
  • kredyt walutowy to była jedyna oferta przedstawiona Ci przez Bank,
  • nie wyjaśniono Ci wątpliwości w przedmiocie poszczególnych postanowień umowy, a w chwili podpisywania umowy kredytowej faktyczna wysokość zobowiązań z niej wynikających była niemożliwa do ustalenia

to być może Twoja umowa z Bankiem jest nieważna. Wówczas warto zwrócić się do radcy prawnego w sprawie unieważnienia kredytu we frankach (lub innej walucie obcej).

Pomoc Frankowiczom Gorzów Wielkopolski

Potrzebujesz pomocy prawnej w unieważnieniu kredytu walutowego w Gorzowie Wielkopolskim? Na początek skorzystaj z niezobowiązującej konsultacji. Prześlij nam swoją umowę kredytową do bezpłatnej analizy. Ustalimy jakie masz możliwości, aby ukształtować swoją sytuację w inny sposób. Przeanalizujemy Twoją sprawę pod kątem prawnym i określimy szanse na unieważnienie umowy kredytowej.

Udostępnij

PODOBNE WPISY

Kancelaria nie udziela bezpłatnych porad prawnych. Z uwagi na szczególny charakter spraw, każda porada prawna jest wyceniana indywidualnie.

Zgodnie z Kodeksem Etyki Radcy Prawnego wysokość wynagrodzenia ustalana jest z Klientem przed przystąpieniem do świadczenia pomocy prawnej.

Kancelaria posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie świadczonych usług.

E-MAIL

kontakt@kancelariamichalowska.pl

TELEFON

+48 535 519 252

GODZINY PRACY

8.00-17.00

OPINIE

Doskonała
Na podstawie 82 opinii
Michal Temczuk
Michal Temczuk
Takiego Pełnomocnika przez duże ,,P,, zwykle się życzy , i takim właśnie życzeniem jest Pani Małgorzata :-). Polecam .
Magdalena Sołtysiak
Magdalena Sołtysiak
Zwróciłam się o pomoc do Pani Małgorzaty w sprawie alimentacyjnej. Bardzo konkretne i rzeczowe działanie. To pierwsza rzecz na którą zwróciłam uwagę – czyli konkret, rzeczowość, jasność w przekazywaniu informacji. Stały kontakt i informacje na każdym etapie sprawy. Jestem bardzo zadowolona z usług i szczerze POLECAM. Podejście do Klienta 10/10 Dziękuje Pani Mecenas. Magdalena
Paulina Franczuk
Paulina Franczuk
Szczerze polecam Panią Mecenas, bo oprócz wiedzy prawnej posiada także wiele empatii i potrafi wesprzeć dobrym słowem 😊
Emilia Szymańska
Emilia Szymańska
Polecam Panią Mecenas 🩷 Profesjonalistka w swoim zawodzie, a do tego jest osobą sumienną, kontaktową, pełną empatii i życzliwości.
Mateusz Juraszek
Mateusz Juraszek
Profesjonalizm przez duże "P", w każdym aspekcie. Pani Mecenas to osoba o ogromnej wiedzy i doskonałym podejściem do sprawy i klienta. Niezwykle pomocna i zaangażowana w prowadzeniu sprawy. Rzetelność i sumienność - te dwa słowa idealnie odzwierciedlają prace Pani Mecenas. Z czystym sumieniem mogę polecić Panią Małgorzatę każdemu, kto potrzebuje pomocy profesjonalisty.
Sławomir Koban
Sławomir Koban
Serdecznie polecam usługi Pani Mecenas- pełen profesjonalizm
Katarzyna Otto
Katarzyna Otto
Współpraca merytoryczna z Panią Mecenas na najwyższym poziomie! Polecam serdecznie wszystkim, którzy potrzebują szczególnego zaangażowania prawnika w ich sprawy!
Łukasz Prządka
Łukasz Prządka
Bardzo pozytywnie i konkretnie. Polecam 👍
Karolina Rokicka-Murszewska
Karolina Rokicka-Murszewska
Pełen profesjonalizm! Polecam Panią Mecenas do współpracy