Czy wiesz, że aż 97% spraw frankowych wygrywają kredytobiorcy? Jeśli chcesz uwolnić się od kredytu, a nawet otrzymać dodatkowe pieniądze (m.in. ze zwrotu odsetek), nie czekaj. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Radca prawny Małgorzata Michałowska-Maksimczyk wspólnie z Radcą Prawnym Aleksandrą Sienkiewicz prowadzi sprawy dotyczące ustalenia nieważności umów kredytowych w walucie obcej w Gorzowie Wielkopolskim. Usługa jest skierowana do każdej osoby, która zawarła umowę o kredyt w obcej walucie, m.in. we frankach szwajcarskich (CHF).

Kiedy umowa o kredyt walutowy jest nieważna?

Wielu klientów zgłaszających się do naszej Kancelarii w Gorzowie Wielkopolskim pyta, kiedy można unieważnić umowę o kredyt walutowy (np. umowę frankową).

Otóż często istnieją ku temu przesłanki wynikające bezpośrednio z treści tego dokumentu. Analizując umowy frankowe, znajdujemy postanowienia niezgodne z ogólnie pojętym interesem i dobrem ekonomicznym klienta (tzw. klauzule abuzywne). Jeśli nie wiesz, czy Twoja umowa zawiera takie błędy lub niedociągnięcia – zgłoś się do nas. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę.

Kredyty frankowe: niedozwolone klauzule w umowie z bankiem

Kwestia niedozwolonych postanowień umownych została uregulowana w art. 3851 k.c., wprowadzonym do polskiego systemu prawnego w wyniku uwzględnienia postanowień dyrektywy 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich (Dz. U. WE L 95 z 21.04.1993). Art. 3851§1 k.c., stanowi, że: Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny.

Dlatego jeżeli:

  • w Twoim przypadku nie występowały negocjacje dotyczące treści umowy kredytu,
  • Twój kredyt ma charakter konsumencki,
  • kredyt walutowy to była jedyna oferta przedstawiona Ci przez Bank,
  • nie wyjaśniono Ci wątpliwości w przedmiocie poszczególnych postanowień umowy, a w chwili podpisywania umowy kredytowej faktyczna wysokość zobowiązań z niej wynikających była niemożliwa do ustalenia

to być może Twoja umowa z Bankiem jest nieważna. Wówczas warto zwrócić się do radcy prawnego w sprawie unieważnienia kredytu we frankach (lub innej walucie obcej).

Pomoc Frankowiczom Gorzów Wielkopolski

Potrzebujesz pomocy prawnej w unieważnieniu kredytu walutowego w Gorzowie Wielkopolskim? Na początek skorzystaj z niezobowiązującej konsultacji. Prześlij nam swoją umowę kredytową do bezpłatnej analizy. Ustalimy jakie masz możliwości, aby ukształtować swoją sytuację w inny sposób. Przeanalizujemy Twoją sprawę pod kątem prawnym i określimy szanse na unieważnienie umowy kredytowej.

Udostępnij

PODOBNE WPISY

Kancelaria nie udziela bezpłatnych porad prawnych. Z uwagi na szczególny charakter spraw, każda porada prawna jest wyceniana indywidualnie.

Zgodnie z Kodeksem Etyki Radcy Prawnego wysokość wynagrodzenia ustalana jest z Klientem przed przystąpieniem do świadczenia pomocy prawnej.

Kancelaria posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie świadczonych usług.

E-MAIL

kontakt@kancelariamichalowska.pl

TELEFON

+48 535 519 252

GODZINY PRACY

8.00-17.00

OPINIE

Doskonała
Na podstawie 100 opinii
Artur Rybarczyk
Artur Rybarczyk
Moja współpraca z Panią Małgorzatą dotyczyła sprawy z zakresu prawa,hmmm ,powiedzmy rodzinnego. Przychodząc do kancelarii zostałem wysłuchany z należytą uwagą. Już na pierwszym spotkaniu można było dostrzec profesjonalizm Pani Adwokat oraz zachowanie obiektywizmu idące w parze z rzetelną wiedzą prawniczą... Czułem się jakbym rozmawiał z dobrym przyjacielem,któremu można zaufać i powiedzieć wszystko... Naprawdę bardzo gorąco polecam...
krzysztof kris81
krzysztof kris81
Pani mecenas bardzo konkretna , pomocna, nasza sprawa zajęła sie bardzo profesjonalne ,przygotowana na 100%, a przedewszystkim od poczatku mówiła jakia sa mozliwosci wygranej jak i przegranej,prawdomówna, i przede wszystkim walczyla o klienta i słusznośc samej sprawy.Sprawa zakonczona wygraną.
przedszkoleulim
przedszkoleulim
Pani mecenas bardzo rzetelnie podchodzi do sprawy. Wszystko super wyjaśnia. Polecam
Agnieszka Rokaszewicz
Agnieszka Rokaszewicz
Pani Mecenas Małgorzata Michałowska-Maksimczyk jest profesjonalistka w swojej dziedzinie😊Pomogła mi w bardzo trudnej sprawie. Ze szczególnym szacunkiem ja polecam👍Jest naprawdę bardzo dobrym prawnikiem 😊
Jakub Rzeszowski
Jakub Rzeszowski
Serdecznie polecam Panią Mecenas. W pełni profesjonalny i rzetelny pełnomocnik. Ogromna wiedza i doświadczenie z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz prawa rodzinnego.
Joanna Baczek
Joanna Baczek
Pani Małgorzata sprawiła, że sprawa w sądzie przestała się wiązać z wielkim stresem. Jest rzetelna, skrupulatna, starannie przygotowuje pisma, pilnuje terminów, zrozumiale tłumaczy zawiłości polskiego prawa, jest wielkim wsparciem na każdym etapie. Polecam serdecznie.
john smith
john smith
11/10. To w największym skrócie o Pani Mecenas i o współpracy z nią samą. Każdy kto trafi do kancelarii Pani Małgorzaty znajdzie to czego będzie potrzebował. Wiedzę, wsparcie, zaangażowanie, doświadczenie, pomoc, empatię, cierpliwość, rzetelność... Można by tak wymieniać jeszcze kilka tuzinów ale współpracując z Panią Mecenas i mieć ją obok na sali sądowej to gwarancja tego wszystkiego. Top gorzowskich radców prawnych.
Anna Skiba
Anna Skiba
Pani Mecenas jest bardzo profesjonalna, rzetelna w swojej pracy i posiada indywidulane podejście do Klienta i sprawy, co jest rzadko spotykane na rynku usług. Polecam z całego serca współpracę z Panią Mecenas Małgorzatą Michałowską - Maksimczyk :)